Treści zamieszczone na stronie mają charakter poglądowy i stanowią osobistą opinię autora.

Jakub Szulc nowym Ministrem Zdrowia?

5 November 2011

Wybory już za nami, znamy nowy układ sił w sejmie (starzy koalicjanci pozostaną koalicjantami) jednak wciąż nie wiemy jak dokładnie (personalnie) będzie wyglądał nowy Rząd, a dokładnie którzy politycy staną na czele których ministerstw. Z naszego punktu widzenia najważniejszym Ministerstwem jest oczywiście Ministerstwo Zdrowia i tutaj na 90% możemy być pewni, że dotychczasowy kierujący ministerstwem – p. Ewa Kopacz – na pewno nie zostanie na swoim stanowisku. Wiele wskazuje na to, że jej tekę przejmie dotychczasowy wiceszef resortu, p. Jakub Szulc.

Reklama
#REKLAMA#

Wiceminister Zdriwa Jakub Szulc

Czy Jakub Szulc będzie wiernym kontynuatorem polityki dotychczasowej Minister Zdrowia? | fot. ww.polskieradio.pl

Dotychczasowy (i wciąż pełniący tą funkcję) szef Ministerstwa Zdrowia – Ewa Kopacz – przymierzana jest przez samego premiera Donalda Tuska na stanowisko marszałka Sejmu. Trudno wyobrazić sobie sytuację, by p. Kopacz odmówiła premierowi.

Z politycznego punktu widzenia najbardziej oczywista wydaje się być kandydatura Jakuba Szulca, który na pewno byłby kontynuatorem dotychczasowej polityki i wizji p. Ewy Kopacz.

W takiej sytuacji zaczęło rodzić się spekulacje kto w takim razie obejmie stery w tym jednym z najtrudniejszych Ministerstw. Wśród potencjalnych kandydatów wymienia się:

1. Jakuba Szulca – dotychczasowy wiceszef Ministerstwa, gwarantujący ciągłość polityki zdrowotnej zapoczątkowanej przez dotychczasową Minister Zdrowia
2. Bartosza Arłukowicza – z wykształcenia lekarza
3. Jerzego Millera – dotychczasowy szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który w przeszłości piastował urząd prezesa NFZ
4. Macieja Piroga – na co dzień doradca do spraw medycznych prezydenta Bronisława Komorowskiego

Polecamy: Dom seniora

Jedno jest pewne – jeżeli Ewa Kopacz zostanie Marszałkiem Sejmu będzie w stanie zablokować każdą decyzję przyszłego Ministra Zdrowia, co oznacza, że szanse innych kandydatów na to stanowisko (poza Jakubem Szulcem, który raczej nie wprowadzałby nowych-swoich porządków w ministerstwie) są praktycznie zerowe.

Słowa powiązane: , ,